KONST / Litografier / Färglitografi 14912014
nr 1491 2014
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
"Djurgårdsbrunns värdshus". Signerad, färglitografi, numrerad 25/180. Bildmått: 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 76x60cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:40:33
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius